Maleńczuk: Jazz for Idiots

Maleńczuk – bywalec wszystkich ważnych wydarzeń jazzowych, znawca gatunku i niekwestionowany koneser jazzu. W końcu postanowił sam uprawiać ten gatunek. Zdając sobie sprawę, iż jazz zabrnął w ślepą uliczkę intelektualizmu i przestał być muzyką funkcjonalną, zaproponował jazz rytmiczny nieco prymitywny (punkowy drummer!) i tak naprawdę doskonale nadający się do tańca.
Oprócz zgrabnych i rytmicznych kompozycji własnych, saksofonista (!) Maleńczuk razem ze swoim kwintetem grają nieśmiertelne utwory dancingowe takie jak: Le Grande Bouffe, Ritorno a Suriento, La Paloma, Tequilla, Un pettit Fleur, Cantare la Luna – Gato Barberiego.
Maleńczuk również i tutaj śpiewa, lecz nie jest to główna oś – osią jest funkcjonalność, użytkowość tej muzyki – coś, co jazz utracił i przestał być potrzebny. To mała obsesja muzyka, stąd nazwa “Jazz for Idiots”. Winą jazzmanów jest intelektualizm i scholastyczne wyrafinowanie – skutecznie odsunęło to szeroką widownię. Tutaj tego nie ma. Jest pewien pierwotny zgrzyt i dużo rytmu i – co nie bez znaczenia – nie trzeba być koneserem a wręcz “można i trzeba być idiotą”.
Tym samym Maciej Maleńczuk po raz kolejny ogłasza zwrot w muzyce, apelując: „Nie pozwalajmy sobie na dyktaturę dyletantów. Jazz dla idiotów!”

Przemek Sokół- trąbka
Karol Ludew – perkusja
Darek Tarczewski – piano
Andrzej Laskowski – gitara basowa
Maciej Maleńczuk – śpiew, saksofon

Informacje

Data: 18 września 2016

Godzina: Klub otwierany jest o godz. 18:30. O godz. 20:00 – rozpoczęcie występu.

Bilety:
55 zł – http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,375.html
60 zł – Biletomat, Ebilet, Eventim, Ticketpro, Parlament i Punkt Lotto (CH Manhattan)
65 zł – w dniu koncertu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 5 =