MJO 2017 / koncert klubowy

Wystąpią:

18.00 – 18.30 Fake Logic
18.40 – 19.10 Sloth
19. 10 – 20.05 przerwa techniczna
20.05 – 21.35 Apteka/ transmisja na żywo w Radiu Gdańsk
22.00 – 22.30 Eurazja
22.40 – 23.10 Aleph
23.20 – …….. Sinice

WSTĘP: 5 zł

Fake Logic
Fake Logic to zespół złożony z doświadczonych i sprawnych technicznie muzyków. W różnych konfiguracjach grają wspólnie od prawie 15 lat, tworzyli takie formacje jak SINUS, SOUNDSTORM czy H.E.X.E.
W swojej twórczości na pierwszym miejscu stawiają jakość kompozycji oraz zawartość muzyczno-techniczną. Wszyscy pochodzą z trójmiasta i traktują granie jako czystą przyjemność i hobby. Bez ciśnienia i bez parcia!
Skład: Maciej Antosz, Piotr Grotecki, Krzysztof Dylewski, Dan Wolski, Michał Marciniak, Przemysław Perycz.

www.facebook.com/fakelogic

Sloth
Sloth to pizza z majonezem, jedzona przez ciebie siedzącego wygodnie w samych majtkach, jarającego trawę i oglądającego amatorskie filmy o teoriach spiskowych i kosmitach. Glam space romantic surf noise kalejdoskop.
Sloth to miłość
Kochaj Sloth.

www.facebook.com/officiallysloth

Apteka
APTEKA Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych, zespół wydał kilka krążków („Synteza”, „AAA…”, „Big Noise”, „Narkotyki”, „Live’92”, „Urojone całe miasto”, „Menda”, „Spirala”) i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagród i wyróżnień prestiżowych periodyków muzycznych. APTEKA od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. To przywilej dany tylko nielicznym.
Wydany przez UNIVERSAL MUSIC POLSKA album zatytułowany po prostu „APTEKA” ukazał się w maju 2007. Zawarty na nim materiał muzyczny nie tylko nie zawiódł dotychczasowych fanów zespołu, ale okazał się również atrakcyjny dla wszystkich słuchaczy otwartych na nowe brzmienia i niebanalne teksty Zarówno płyta jak i promująca ją trasa koncertowa DRUG STORY 2007 była jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych ostatnich lat w naszym kraju.
APTEKA to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość – o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo. Zespół gra dwugodzinny materiał zawierający utwory ze wszystkich dotychczas wydany płyt oraz utwory premierowe.
Jędrzej „Kodym” Kodymowski: Zespół, grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to, nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema(…).
Obecnie Apteka przygotowuje się do trasy koncertowej z okazji 25-lecia powstania zespołu.

www.facebook.com/aptekaband
www.instagram.com/aptekaband
www.youtube.com/watch?v=5X9y9_WJOkQ

Koncert zespołu Apteka będzie transmitowany na antenie Radia Gdańsk (początek 20:05). Producenci koncertu: NCK, Radio Gdańsk, Klub Muzyczny Parlament.

Eurazja
Zespół Eurazja powstał z inicjatywy Sławomira Ciesielskiego (perkusisty Republiki) i Eurazji Srzednickiej (wokalistki, zwyciężczyni jednego z odcinków popularnego programu Szansa na Sukces. Występowała też m.in z Józefem Skrzekiem). Grupę dopełnia Jacek Kulesza znany z solowej kariery sceny songwriterskiej oraz były gitarzysta zespołów: Homo Sapiens, Von Zeit. Nazwa zespołu pochodzi od imienia wokalistki. Jest to nazwa kontynentu która łączy dwa przeciwstawne pojęcia cywilizację i dzikość.

Aleph
W 2014 roku 4 młodych Sopocian, w oparciu o dekadę znajomości, powołało do życia zespół Aleph. W sali prób RamTamTam, na mocy wypróbowanej przyjaźni, w ogniu jamów ukuto materiał z pogranicza grunge’u, sludge’u i psychodelii. Praca zaowocowała latem 2015 r. w studio Piecberg Sławka Pieca, gdzie powstała debiutancka EP Desert’s Thirst. Kolejne dwa lata przyniosły kilkanaście koncertów w Trójmieście, Pomorzu Zachodnim, Kujawach, a także Poznaniu i Wrocławiu- w tym support przed klasykiem gatunku, szwedzkim Asteroid.
Rok 2017 przyniósł dwa istotne wydarzenia, jedno po drugim: współpracę Aleph i Chelmeta ze studio RamTamTam przy nagraniu trzech nowych utworów (w ramach nagrody w konkursie Wzmacniacz), oraz dołączenie do zespołu nowego gitarzysty, Michała Gizińskiego. Te i inne wypadki pozwalają muzyce Aleph jeszcze śmielej dryfować po nowych, nieznanych wodach ciężkiego, psychodelicznego grania.
Skład: Jakób Ciszyn – śpiew, gitara, Michał Giziński – gitara, Kuba Grzywacz – perkusja, Maciek Janus – gitara basowa, Artur Szalsza – gitara, efx.

www.facebook.com/alephtheband
www.youtube.com/watch?v=BGu7_5C-a2E
www.soundcloud.com/alephtheband

Sinice
Zespół SINICE powstał w Trójmieście początkowo pod nazwą Audiosinice, przez pierwszy rok działając jako zespół instrumentalny.
Na początku 2016 roku, kiedy skład uzupełnił się o wokal, puścili w obieg swoją pierwszą EPkę.
W przyszłym roku wydana zostanie płyta “Dom” nagrana na przełomie kwietnia i maja 2017 roku w studiu im. Adama Mickiewicza pod okiem Maćka Cieślaka, który zadbał o produkcję, brzmienie i mix.
Muzyka Sinic to wypadkowa inspiracji każdego z członków zespołu zbiegająca się w okolicach stoner rocka.
Skład: Ewa Róża – wokal/ gitara, Daniel Fatyga – gitara, Robert Krasiński – harmonijka, Marcin Tomal – bas, Cygi Kondratowicz – perkusja

www.facebook.com/Sinice3city
www.youtube.com/watch?v=iE2vqjOlYPQ

***
Organizatorem festiwalu jest Nadbałtyckie Centrum Kultury / www.nck.org.pl

Festiwal Metropolia Jest Okey dofinansowany jest ze środków Miasta Gdańska

Patronat honorowy: Marszałek Woj. Pomorskiego Mieczysław Struk

Partnerzy festiwalu:
Radio Gdańsk
Klub Parlament
Łączy nas Gdańsk
RamTamTam
Kulmiasto

Patroni medialni:
Trojmiasto.pl
Radio Gdańsk
Polski Portal Kultury O.pl
Pomorskie.eu

Media społecznościowe Festiwalu:
Twitter: bit.ly/MJOTwitter
Instagram: bit.ly/MJOInstagram

Mapa wydarzeń: bit.ly/MJO2017Mapa

Informujemy, że wydarzenia festiwalowe są dokumentowane przez fotografa oraz ekipę filmową w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.