Nocny Kochanek

Informacje
Start imprezy 18:30 Bilety dostępne w cenie 30 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu. Sprzedaż online pod linkiem: http://nocnykochanek.8merch.com/nocny_kochanek_parlament_gda_sk_26_11_2016-id10046

Nocny Kochanek to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Słychać tutaj wyraźne inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween czy Black Sabbath. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu. Na debiutanckiej płycie „HEWI METAL” pojawiają się znakomici goście jak Jonna Kołaczkowska (kabaret Hrabi) czy Zenon Kupatasa – wokalista Kabanosa. Okładkę płyty zaprojektował znany rysownik komiksów Robert Adler – twórca m.in. serii kultowych „48 stron”. Natomiast w utworze „Karate”, promującym wydawnictwo, udział wziął Bartosz Walaszek (Bracia Figo Fagot), twórca Kapitana Bomby.

Na początku roku 2016 zespół rozpoczął trasę koncertową Hewi Metal Pany 2016. Podczas 20 wiosennych koncertów Nocny Kochanek zanotował rekordową frekwencję. Na klubowych koncertach bawiło się ok. 4000 osób. Koncerty we Wrocławiu, Poznaniu oraz Krakowie wyprzedane były do ostatniego biletu, a na koncercie w Szczecińskim Domu Kultury Słowianin bawiło się prawie 500 osób. Oprócz koncertów klubowych zespół grał koncerty plenerowe jako headliner na Juwenaliach we Wrocławiu oraz Oświęcimiu. Nocny Kochanek w tym roku wystąpi na dwóch dużych festiwalach w Cieszanowie oraz na XXII Przystanku Woodstkock.

Informacja która na pewno ucieszy wszystkich fanów zespołu, panowie rozpoczęli pracę nad nowym albumem! Szczegóły dotyczące tytułu oraz nagrań już wkrótce ujrzą światło dzienne. Premiera nowego materiału wstępnie planowana jest na grudzień 2016.

Muzycy zespołu Nocny Kochanek w tym samym składzie występują również pod szyldem Night Mistress już od 12 lat . Przez ten czas zespół zdobywał swe muzyczne i koncertowe szlify nie tylko na polskich ale i europejskich scenach. Panowie mieli przyjemność występować m.in. z URIAH HEEP, BLAZE BAYLEY (ex IRON MAIDEN), TIM RIPPER OWENS (ex JUDAS PRIEST), KAT, TURBO, TSA, a 3/5 zespołu wspierało na scenie PAULA Di ANNO (ex IRON MAIDEN) podczas jego polskiej trasy koncertowej wiosną 2015 roku. Grupa doskonale czuje się na scenie i znakomicie sprawdza na koncertach.
W roku 2014 zespół wystąpił podczas XX Przystanku Woodstock.

Night Mistress ma w swoim dorobku dwie płyty długogrające „The Back of Beyond” oraz „Into the Madness” – obie wydane nakładem wytwórni zagranicznych.

W jednym z wywiadów wokalista Krzysztof Sokołowski opowiada o powstaniu Nocnego Kochanka w następujący sposób: „Wszystko wyszło dosyć spontanicznie. Począwszy od jednego utworu nagranego trzy lata temu, na potrzeby produkcji „Zemsty Faraona”. Ludzie sami oczekiwali od nas wydawania utworów na podobieństwo Minerału, który nagraliśmy jeszcze jako Night Mistress. Stworzyliśmy zatem osobny projekt, będący alter ego naszego matczynego zespołu. Na koncertach można będzie usłyszeć kawałki z nowego krążka jak i utwory z naszej poważnej twórczości.”

Trzeba tu zaznaczyć, że Nocny Kochanek i ich debiutancki album „HEWI METAL” został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez fanów. Może o tym świadczyć fakt, że zaraz po premierze album trafił na pierwsze miejsce sprzedaży w sieci EMPIK w kategorii „Ciężkie Brzmienia”. Podczas trwającej właśnie trasy Nocny Kochanek spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem swojej twórczości. Jesteśmy bardzo charyzmatycznym zespółem trzymającym tempo od początku do końca występu, a lata doświadczeń procentują świetnym kontaktem z publicznością. Dotychczasowe koncerty są frekwencyjnym sukcesem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − szesnaście =