Ten Years After

Nagranie z Festiwalu Woodstock – „ Goinhome” przeszło do historii. Ta ponad 11 minutowa sekwencja z występu Ten Years After jest jednym z najczęściej pokazywanym fragmentem festiwalu.
Dla wielu wykonawców zagranie na Festiwalu Woodstock stało się przepustką do wielkiej kariery. Tak było w przypadku Carlosa Santany, Joe Cockera i TEN YEARS AFTER. Nazwani później jeżdżącą szafą grającą (ze względu na niekończące się trasy koncertowe) Brytyjczycy pokazali amerykanom swój sposób widzenia bluesa, rock-bluesa, boogie oraz swingowania. Alvin Lee i koledzy doskonale odnaleźli się na amerykańskim rynku. W krótkim czasie stali się w atrakcją koncertów klubowych a później super gwiazdą festiwali muzycznych. Płyty sprzedawały się doskonale a utwór „ Lovelike a man” stał się ich następnym mega przebojem. Szybkość gry na gitarze Alvina lee postawiła go w grupie super gitarzystów. Ale i pozostali muzycy zostali zauważeni przez fanów i krytykę muzyczną. Bo T Y A w latach 1967 – 1976 to Alvin Lee – gitara, śpiew: Leo Lyons – genialnie brzmiący baas, instrumenty klawiszowe to Chick Churchil – potęga brzmienia i wspaniałe solówki – z elementami jazzu i boogie. Skład dopełnia szalejący na bębnach Riclee.

Tak było do pierwszego krysysu w grupie. W roku 1977 troku. Alvin Lee powołuje kolejno do życia Ten Years Later oraz Alvin Lee Company. A od roku 1980stanal na czele grupy Alvinn Lee Band. Wielkich sukcesów nie osiągnał, ale co trzeba podkreślić jest wiele utworów z tego okresu które pozostają w pamięci. Natomiast koledzy z grupy po wielu próbach negocjacji z Alvinem postanowili dalej działać pod szyldem T YA. Dokoptowano nowego gitarzystą. Joe Gooch podobnie śpiewał i potrafi grać równie szybko jak Alvin. Niestety 5 lat temu basista Leo Lyons i Joe Gooch odeszli od zespołu by założyć nowy zespól – formację H S S.

To zaowocowała kolejną rotacją w grupie.

Do zespołu doszedł genialny basista Colin Hodkinson. Lista zespołów i muzyków z którymi współpracował jest obszerna (Aleksisem Kornerem, Peter Green , Coleseum, Chris Rea, John Lord trio, BackDoor ) Miejsce przy mikrofonie z gitarą w dłoniach zajął Marcus Bonfanti. Jest laureatem British Blues Award. A sposób gry i śpiewu winien zadowolić najbardziej ortodoksyjnie nastawionych fanów talentu Alvina Lee.

Zmiany personalne nie zmieniły charakteru wykonywanej przez zespól muzyki. To w dalszym ciągu pełna pasji i energii grająca blues-rocka grupa. Wykonują stare przeboje zespołu dodając do nich więcej bluesowgo smaczku a partie bassu są ozdobą każdego utworu. Jeden z dziennikarzy wiele lat temu napisał – od kiedy usłyszałem grę Colina Hodkinsona zrozumiałem dlaczego Fender produkuje gitary.

To będzie sentymentalna uczta dla tych co pokochali blues-rocka wiele lat temu i do dnia dzisiejszego ten gatunek muzyczny jest ich ulubionym. Bo TEN YEARS AFTER to żywa legenda tego gatunku.

Informacje

Data: 28 październik 2016

Godzina: Klub otwierany jest o godz. 18:30. O godz. 20:00 – rozpoczęcie występu.

Bilety:
85 zł (http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,353.html)
100 zł – Biletomat, Ebilet, Eventim, Ticketpro, Parlament i Lotto (CH Manhattan)
115 zł (w dniu koncertu)

100 zł – Karnet na TSA Koncert Gdańsk 9.12.2016 Parlament i Ten Years After / 28.10 / Parlament / Gdańsk
http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,410.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 19 =